ZŁOTE GODY

12.09.2020

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” (Konstanty Ildefons Gałczyński)

- Jesteśmy tu, by uzmysłowić sobie, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełniać, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można się dzielić z innymi - tymi słowami rozpoczęto wspaniałe uroczystości Złotych Godów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Skwierzynie.

W życiu każdego człowieka są chwile szczególne. Najbliższe są nam te,  które łączą się z naszym życiem osobistym. Wspomnienie o nich przeżywa się całym sercem i wraca do nich z ogromnym wzruszeniem. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50. latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Uhonorowaniem zasług są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18 tysięcy 250 nocy i dni, prawie pół miliona godzin, ponad 26 milionów minut.

Następnie Burmistrz Skwierzyny dokonał aktu ceremonii dekoracji medalami.

Słowa uznania pod adresem Jubilatów za godne i długie pożycie małżeńskie złożył Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – Danutą Kozak życząc, aby szczęście nigdy nie opuszczało Jubilatów, a radosny uśmiech towarzyszył każdego dnia.

Swój Jubileusz 50- lecia (Złotych Godów) zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:

- Helena i Piotr Brzychcy

- Helena i Henryk Dziuba

- Maria i Ryszard Jankowscy

Uroczystość miała odbyć się wspólnie dla 26 par Jubilatów, jednak ze względu na stan panującej pandemii Burmistrz Skwierzyny podjął decyzje o zorganizowaniu uroczystości w indywidualnych terminach w gronie najbliższych. Po ustaniu stanu pandemii zorganizowany zostanie koncert dla wszystkich par obchodzących Złote Gody.