KOMUNIKAT BURMISTRZA SKWIERZYNY

17.03.2020

W trosce o Wasze i Waszych bliskich bezpieczeństwo Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia podjął decyzję o zamknięciu do odwołania targowiska miejskiego (hala targowa) oraz placów zabaw i siłowni plenerowych na terenie Gminy Skwierzyna. Przypominamy o ograniczeniach w dostępie do urzędów i instytucji na terenie całej gminy (Urząd Miejski, SOK, OSiR, OPS, ZUK). Zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie, listownie, mailowo, ePUAP. Przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Skwierzynie zamontowana została skrzynka podawcza.

Ponadto przypominamy o zamknięciu Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz placówek oświatowych. Czas zamknięcia szkół, przedszkoli, klubów malucha to okres, który musimy maksymalnie wykorzystać do tego, aby uchronić się przed rozprzestrzenianiem wirusa. To nie jest czas ferii, ani wakacji, to jest czas, abyśmy w domu zabezpieczyli siebie, swoje rodziny, swoich najbliższych. Zwracamy się z apelem aby powstrzymać się w tym okresie od wszystkich niepotrzebnych spotkań, wyjazdów, aktywności, które mogą prowadzić do rozpowszechniania koronawirusa.

W tym szczególnym czasie zwróćmy uwagę na osoby starsze, samotne, schorowane. Zaopiekujmy się nimi, zróbmy zakupy. Pomóżmy sobie wzajemnie.

Dziękujemy Mieszkańcom Naszej Gminy za mobilizację, rozsądek, zaangażowanie. Prosimy o respektowanie wprowadzanych zakazów i ograniczeń oraz śledzenie wydawanych komunikatów.