NOWINKA - NEW DANCE WICEMISTRZEM ŚWIATA !!!

29.11.2019

Zespół Taneczny  NOWINKA - NEW DANCE  brał udział w Mistrzostwach Świata International Dance Organization, odbywających się w miejscowości Decin - Czechy.

Tancerze  Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali Nasz kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział wzięli tancerze z 17 krajów  m.in.: Republika Południowej Afryki, Mongolia, Słowacja, Niemcy, Czechy, Węgry, Norwegia, Słowenia, Dania, Rumunia, Włochy, Ukraina, Polska.

Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Świata tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz wytańczyć kwalifikację do Kadry Narodowej (tylko 5 najlepszych formacji z kraju mogło wziąć udział w Mistrzostwach Europy i Świata). Tancerze Zespołu NOWINKA - NEW DANCE  brali udział  w kilku kategoriach tanecznych odbywających się podczas Mistrzostw. Były to Mini Formacja Disco Show dzieci, Mini Formacja Disco Show Adults oraz Formacja Disco Show Adults.   Były to cztery dni tanecznej walki, zmagania i rywalizacja z najlepszymi tancerzami na Świecie. Po ciężkich bojach w finałach Mistrzostw Świata znalazły się wszystkie zaprezentowane przez nas formacje i Mini formacje. Niemożliwe stało się rzeczywistością.

II miejsce oraz Tytuły Wicemistrza Świata formacji trafiają do tancerek Zespołu NOWINKA - NEW DANCE za choreografie Alice New Generation, III miejsce dla Mini Formacji za choreografie Vogue oraz VII miejsce w finale dla naszej najmłodszej grupy do lat 11 Mini Formacji! Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się.

Jesteśmy DUMNI Z NASZYCH TANCERZY! Emocje, stres i nerwy towarzyszyły nam od początku do końca Mistrzostw. Szczęście, duma i piękne wspomnienia pozostaną z nami na bardzo długo.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego i wielkiego serca za pomoc, bez której udział w Mistrzostwach Świata nie byłby możliwy! To dzięki Wam spełniły się nasze największe taneczne marzenia.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Burmistrza Skwierzyny - Lesława Hołowni, Wójta Gminy Przytoczna - Bartłomieja Kucharyka, Starosty Powiatu Międzyrzeckiego - Agnieszki Olender oraz Marszałka Województwa Lubuskiego - Elżbiety Anny Polak za wsparcie finansowe udzielone na każdym etapu naszego wspólnego sukcesu - Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

Po raz kolejny NOWINKA - NEW DANCE udowodniła, że jest wspaniałą wizytówką artystyczną nie tylko gmin, powiatu i województwa ale jest również „kulturalnym towarem eksportowym” w Polsce.

Warto również przypomnieć, że nasi tancerze w czerwcu wytańczyli tytuł Wicemistrza Europy Formacji oraz Mini Formacji.

 

Manuela Mamys

Zespół Taneczny NOWINKA - NEW DANCE

Stowarzyszenie „DANCE FAMILY”

www.newdance.pl